Yarına dönüşmek için...

TESİSİMİZ

Ral Geri dönüşüm tesisinde, yurt dışından gelen hurda önce temizlenir, sınıflandırılır, özel makas ve konkasörlerle ebatlanır ve çelikhanelere servis edilir. Bu işlem stok alanı dahil olmak üzere 50.000 m2 bir alanda gerçekleştirilir.


Hurda 11.000m2 beton zeminli stok sahasında toprakla temas ettirilmeden korunur. Saha içinde bulunan 5500 m2 lik kapalı özel depolarda ise yüksek vasıflı hurdalar toplanır. Ral, günlük 500 ton hurda kesim kapasitesiyle çalışır, gelen hurda yabancı maddelerden arınmış, temizlenmiş, radyasyon testleri yapılmış biçimde servis edilir. Türkiye Atom Enerjisi kurumu, Kanada Merkezli Radyasyon test merkezi işbirliğinin yanısıra, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı onaylı Ral, her ay bakanlığa rapor sunmakta ve sektörün işleyişinin kayıt altında olmasına özen göstermektedir.


Hurda metal işleme tesisimizde devam eden faaliyetlerimizle faaliyetlerine birlikte 2014 yılı Aralık ayında 5000 M2 lik kapalı alanında plastik geri dönüşüm için gerekli çevre kanunları ile ilgili yasal izin ve belgeleri alarak granül hammadde üretimine başlamış olup, kaliteli hammadde üretim performansı ile kısa sürede müşteri memnuniyetini gerçekleştirmiştir. Bu bağlamda gerek müşteri memnuniyeti ve gerekse genişleyen tedarik zincirimiz sonucu kapalı alnımızı 10.000 metrekareye çıkararak ihtiyaç duyulan makine ekipmanlarımızın yatırımını gelişen teknolojinin paralelinde devam etmekteyiz.

© 2014 RAL Geri Dönüşüm
x